Paz. Haz 26th, 2022

Ahmet AYTAÇ “Eflani’de Yurt Sorunu Giderek Büyümekte”

2 min read

Eflani C.H.P. İlçe Başkanı Ahmet Aytaç olarak.Yurt Sorunu ve yeni açılması Planlanan Bölümler hakkında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Aytaç “

Hazır bulunan bina tadilat yapılıp yurt binasına çevrilmelidir. Geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor Müdürlüğünden yetkililer gelmiş binada fizibilite çalışması yapmışlar Yüksekokul Müdürü olumsuz bir hava yaratmış ve binanın tadilatına karşı çıktığı iddia edilmişti.

Yetkililer yeni sıfır bir yurt binası yapılmasına yönelik karar kılmışlar. Bizlerde yeniden sıfır bir yurt binasının yapılması taraftarıyız destek veriyoruz. Ancak 2022 2023 Akademik Yılında kazanan ve eski dönem öğrencileri ne yapacak. Birçok işletmeci yurt çalıştırma işini bıraktı. İlçede yeni sıfırdan İnşaat yok. Yeni kazanan öğrenciler mağduriyet yaşayacaklar. Enflasyon karşısında yeni kiraların 2000 ila 3000 TL aralığında olması tahmin ediliyor. Öğrenciler bu paraları karşılayamaz.

At Yetiştirciliği bölümü bu sene açılmalıdır. Akademik ve idari personeli tamamlanan at Yetiştiriciliği ve Çevre Bölümleri bu akademik yılda açılmalıdır. Geçen ili dönem pandemi bahane edilerek bu iki bölüm açılmadı. 2 Yeni Bölüm ekstra 100 ögrenci totelde 500 600 öğrenci Eflaninin çevresini değiştirir.
Eflani’de İki Yeni Bölüm Açılacak mı?

İki yıl öncesi kurulması kararlaştırılan ve alt yapısı tamamlanan, akademik ve idari personeli alınan At Yetiştirciliği ve Çevre Bölümleri ne zaman öğrenci alacak.

2 yıldır bölüme öğrenci alınmazken bu bölümlerde görevli akademik ve idari personel maaş almakta. Devletin parasını çarçur etmeyelim, köylünün, vatandaşın vergileri ile ödenen maaşlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.
2022 2023 yılında bu bölümler öğrenci alacaksa yatırımcı ona göre yurt yapacak. Okul müdüründen resmi açıklama bekliyoruz.
Siyasiler el ele vererek yurt sorununu çözmelidir. Maddi ve manevi desteğe hazırız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eflani Haber Sosyal

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler